Karwia jest idealnym miejscem na wakacje – przepiękna okolica, Nadmorski Park Krajobrazowy, sporo obszarów leśnych, szerokie i długie plaże nad Morzem Bałtyckim, wraz ze strzeżonymi kąpieliskami czy bardzo wysokie klify, których wysokość sięga nawet kilkudziesięciu metrów – to niektóre z atrakcji. Tłoku na plażach raczej tu nie spotkamy. Od Władysławowa aż po Karwię ciągnie się mnóstwo plaż. W samej Karwi pas plaży ma około 3 kilometrów i jest na nią wiele wejść. Dodatkowym atutem tego miejsca jest baza proponująca noclegi. Karwia ma noclegi, które słyną z dobrego poziomu, niezbyt wysokich cen, ale także bliskiej odległości od brzegu morza. Oczywiście będąc w Karwi na dłużej nie jest dobrze ograniczać się tylko do spędzania czasu w mieście.

W okolicy znajdują się tak atrakcyjne miejsca jak Jastrzębia Góra, która jest najbardziej wysuniętym na północ miejscem w Polsce, co symbolizuje obelisk “Gwiazda Północy”, a także Władysławowo. Tam warto jest zobaczyć wiele miejsc. Jednym z nich jest muzeum motyli, które zlokalizowane jest w wieży widokowej koło Domu Rybaka. Jak sama nazwa wskazuje, muzeum jest wyposażone w wiele zbiorów motyli i owadów – łącznie ponad 3000 okazów tych przepięknych i kolorowych stworzeń. Jest to miejsce atrakcyjne, a co ważne – bardzo ciekawe, więc warto je odwiedzić.

Kolejnym miejscem, które warto zobaczyć we Władysławowie jest na pewno Ocean Park – ogromny teren, gdzie możemy poznać mnóstwo nowych informacji na temat życia toczącego się pod taflą wody. Do eksponatów parku należy mnóstwo rzeźb wiernie oddanych morskich stworzeń, dokładny ich opis, występowanie i ciekawe informacje. Może być to zarówno znakomita atrakcja dla rodziny z dziećmi, jak i dla większych grup. Można tu zorganizować klasowy wyjazd podczas roku szkolnego, będzie to nietypowa lekcja biologi, która zaciekawi każdego ucznia. We Władysławowie i Karwi znajdują się również lunaparki, restauracje i wiele innych ciekawych miejsc, gdzie można spędzić czas. Karwia jest niewątpliwie miejscem, w którym mamy gwarancję, że na pewno nie będziemy się nudzić.