Gmina Krokowa położona jest w przepięknym miejscu, na terenie Pojezierza Kaszubskiego (➤wikipedia.org/wiki/Pojezierze_Kaszubskie). Okolica ta słynie z dziewiczej przyrody, ekologicznych i czystych terenów i niezanieczyszczonego powietrza, mnóstwa łąk, pól, lasów i wybrzeży o niesamowitych krajobrazach. Stolicą gminy jest miejscowość Krokowa, a na jej terenie znajduje się wiele fascynujących atrakcji, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Gmina corocznie przyciąga bardzo licznych turystów w różnym wieku – poczynając od rodzin z dziećmi lub seniorów, aż do grup młodzieży. Infrastruktura miasta jest bardzo rozbudowana, a baza noclegowa na tyle szeroka, iż dla każdego znajdzie się tu zakwaterowanie i nocleg zgodny z jego wymaganiami i potrzebami (➤). Turyści mogą wybierać pomiędzy wynajęciem pokoju w jednym z pensjonatów lub hoteli, zamieszkaniem w domku letniskowym lub biwakowaniem pod namiotem w przeznaczonym do tego miejscu. Niektóre miejsca oferują także zakwaterowanie wraz z wyżywieniem. W mieście znajdziemy liczne sklepy, a także restauracje ze smacznym jedzeniem, bary, kawiarnie i puby.

Amatorów plażowania z pewnością zachwyci informacja, iż plaże w Krokowej ciągną się kilometrami, są utrzymane w doskonałym stanie, piaszczyste i szerokie. W sezonie letnim nie sposób uświadczyć tam pustki – plaże przyciągają bardzo licznych turystów, dla których urlop bez opalania i kąpania się w przyjemnie chłodnej wodzie nie będzie udany. Kąpielisko jest strzeżone i bezpieczne – można pływać bez żadnych obaw.

Amatorzy sportów i aktywnego spędzania czasu także znajdą dla siebie interesujące atrakcje. W okolicy znajduje się stadnina koni, a także kort tenisowy. Można również spróbować swoich sił w sportach wodnych i spływie kajakowym – to zdecydowanie ciekawe doświadczenie i warto choć raz spróbować. W okolicy wytyczono także liczne ścieżki rowerowe oraz piesze szlaki turystyczne, którymi można przemieszczać się, podziwiając wspaniałe widoki, zieleń lasów i oddychając świeżym powietrzem. Aktywność na powietrzu ma wspaniały wpływ na nasze zdrowie i dobre samopoczucie.