Spędzając urlop w pięknym Łagowie możemy nie tylko podziwiać piękne widoki i obcować ze wspaniałą przyrodą. Łagów słynie także z różnych imprez kulturalnych, na których warto być.

Wspaniałą imprezą w Łagowie jest coroczny Bal Wszystkich Świętych. Jest to zabawa kostiumowa z konkursem na najlepszy strój. Każdy, kto lubi posłuchać dobrej muzyki oraz lubi tańczyć, powinien obowiązkowo wziąć w niej udział. Podczas imprezy dla każdego przygotowane są gorące posiłki oraz napoje.

Kolejnym wydarzeniem jest Biesiadne Spotkanie z Pieśnią Patriotyczną. Na koncercie posłuchać możemy wspaniałych aranżacji pieśni żołnierskich i patriotycznych, poznając w ten sposób trochę historii.

Jeśli chodzi o historię, to podczas wizyty w Łagowie warto również odwiedzić okoliczne Lubuskie Muzeum Wojskowe, które gromadzi eksponaty wojskowo-historyczne. Muzeum powstało w XX wieku i cieszy się dużą popularnością turystów. Na chwilę obecną w budynku znajduje się ponad trzy tysiące eksponatów, które pochodzą od okresu średniowiecza aż do czasów współczesnych. Są one prezentowane na czterech salach i są ekspozycjami stałymi. Dużą uwagę zwiedzających przyciąga wystawa ciężkiej broni, kolekcja sprzętu lotniczego oraz ciężkiego sprzętu wojskowego. Znajdziemy tu wiele unikatów jak na przykład: rosyjskie działa samobieżne SU-152 [klik ➩SU-152] z czasów II wojny światowej czy jednomiejscowy samolot odrzutowy TS-11. Można tu także podziwiać okazałą ekspozycję plenerową “Skansen Militarny”, który wspaniale ukazuje historię fortyfikacji na Ziemi Lubuskiej w XX wieku.

 

Jak widać atrakcji w Łagowie i okolicach nie brakuje, więc warto zadbać również o nocleg. Łagów jako miejsce wypoczynku na pewno nikogo nie zawiedzie. Szeroki wachlarz możliwości noclegowych sprawia, że każdy znajdzie tu dobre miejsce dla siebie [klik ➩meteor]. Rezerwacji noclegów można dokonać przez internet – wystarczy wpisać hasło: “noclegi Łagów” w wyszukiwarkę internetową, a pokaże nam się sporo wyników ofert miejsc do spania. Noclegi znajdziemy tu w licznych hostelach, pensjonatach czy kwaterach prywatnych. Z pewnością każdy wybierze coś dla siebie.