Łukęcin to niewielka nadmorska miejscowość zlokalizowana pomiędzy Pobierowem a Dziwnowem, do której każdego roku przybywa wielu turystów. Porównując Łukęcin do innych nadmorskich miejscowości można zauważyć, iż nie jest ono tak bardzo oblegane przez tłumy turystów, dzięki czemu można tutaj liczyć na spokój oraz odpoczynek od hałasu oraz dzikich tłumów.

Pomimo tego, iż do Łukęcina trafia znacznie mniejsza liczba turystów niż przykładowo do Międzyzdrojów czy Świnoujścia to jednak przed planowanym urlopem należy zarezerwować sobie pokój, ponieważ w sezonie letnim większość miejsc jest już zajętych. Wiele osób ceni sobie spokój oraz ciszę, dlatego też decydują się na nieco mniej oblegane kurorty, aby znalezienie noclegu (meteor-turystyka.pl) nie było tak wielkim problemem. Łukęcin posiada dosyć szeroką ofertę, gdyż baza noclegowa jest tutaj ciekawie zróżnicowana.

Na co należy zwrócić uwagę szukając miejsca noclegowego? Zdecydowana większość osób nie posiada jakichś szczególnych wymagań, gdyż hotelowy pokój służy wyłącznie do snu. Jednak wybierając odpowiedni nocleg warto zwrócić uwagę na to czy w pokoju znajduje się łazienka z ciepłą wodą. Kolejną dosyć istotną kwestią są posiłki. W większości hotelów, pensjonatów oraz ośrodków wczasowych można liczyć na śniadanie oraz obiadokolacje, które wliczone są w cenę pobytu. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku prywatnych kwater czy też campingów, ponieważ w tych miejscach konieczne jest przygotowywanie sobie jedzenia na własną rękę. Taka sytuacja może być dla niektórych osób dosyć uciążliwa, jednak jest to świetna okazja do odwiedzenia miejscowych restauracji oraz smażalni, w których można skosztować świeżych ryb oraz lokalnych potraw.

Wybierając się do Łukęcina warto także zwrócić uwagę na to, czy dany hotel lub pensjonat położony jest blisko plaży lub centrum miejscowości. Łukęcin to wprawdzie niewielka miejscowość, jednak wielu turystów nie wyobraża sobie spędzenia wakacji w miejscu, w którym jest tłum oraz spory hałas.