Góry Świętokrzyskie to malownicze pasma górskie. Wyjazd w te rejony zapewnia wyjątkowe chwile, spędzone wśród urokliwych zakątków, w miłej atmosferze i w oparciu o wygodę jaką zapewnia baza noclegowa. Tu do dyspozycji mamy wiele pięknych kurortów, wśród których najbardziej popularne to Święta Katarzyna, Kałków i Górno. Warto podkreślić, że nie są to jedyne osady, umożliwiające zakwaterowanie, a ich mnogość zapewnia indywidualny wybór, zgodny z upodobaniami każdego podróżnika. Przy czym wszystkie dokładają ogromnych starań, w ciągły rozwój oferty noclegowej.

Wśród najciekawszych atrakcji, jakie czekają nas w Górach Świętokrzyskich, wymienić trzeba.

· Świętokrzyski Park Narodowy – Puszcza Świętokrzyska i Puszcza Jodłowa, to najcudowniejsze części parku. Tu znajdziemy bujną roślinność, chronioną od niemal 70 lat. Teren obejmuje najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich – Łysicę o wysokości przekraczającej 600 metrów. Nie są to powalające wysokości, ale wynikają z ciągłej erozji wietrznej. Mamy tu liczne zabytki, takie jak zamki, zakony, kościoły. Wyróżnić tu trzeba przede wszystkim Kompleks Zabudowań Klasztoru Benedyktów Świętokrzyskich, na Świętym Krzyżu, pochodzący z XII wieku.

· Szlaki turystyczne – częściowo prowadzą, przez dziką naturę Gór Świętokrzyskich, przecinając przy tym najciekawsze miejscowości. Jednym z najbardziej znanych jest Główny Szlak Świętokrzyski, którego łączna długość wynosi ponad 100 kilometrów.

· Jaskinia Zbójecka – jedna z najbardziej znanych jaskiń na terenie województwa świętokrzyskiego. Powstała w okresie jury, wchodząca ponad 200 metrów w głąb góry. Tu najciekawszą rzeczą jest fauna, która wyróżnia się niespotykanymi nigdzie indziej pająkami i owadami, a także trzema gatunkami nietoperzy. Na terenie Gór Świętokrzyskich, znajduje się wiele innych jaskiń, które warto zobaczyć.

· Zamki i Pałace – tych jest w świętokrzyskim kilka. Zamek Chęciny, Szydłów, Sandomierz – to najbardziej znane. Poza tym znajduje się tu również Pałac Biskupi w Kielcach oraz wiele innych wyjątkowych miejsc.

Nie sposób wymienić wszystkich atutów. Warto jednak dodać, że wśród rozrywki, znajdziemy tu takie możliwości, jak:
· Ośrodki jazdy konnej,
· Stoki narciarskie,
· Kąpieliska,
· Trasy kajakowe,
· Miejsca do wędkowania,
· ZOO.