Nowy Targ jest obok Zakopanego największą miejscowością Podhala. Powstał w miejscu przeprawy przez Dunajec na ruchliwym szlaku łączącym Małopolskę z Węgrami. Położony jest w kotlinie, a Tatry widać praktycznie z każdego miejsca w mieście.

Miejscowość ta jest bardzo dobra na punkt wypadowy do sąsiednich okolic i na pobliskie szczyty. Przykładowo możecie wybrac się do Bukowiny Tatrzańskiej, czy do Morskiego Oka  Baza noclegowa [więcej: meteor-turystyka.pl] jest bardzo dobrze rozwinięta i przygotowana na przyjęcie nawet bardzo dużej ilości turystów jednocześnie. Dogodne noclegi można znaleźć w każdym zakątku miasta.

Nowy Targ nie posiada zbyt wielu zabytków, poza kilkoma obiektami sakralnymi. Warto odwiedzić Muzeum Podhalańskie, które przybliża historię tego starego 650-letniego miasta. Zgromadzone eksponaty pokazują, jak wyglądało dawne życie mieszkańców, czym się zajmowali i czym handlowali. Ciekawa dla każdego Polaka jest wystawa przedstawiająca przedmioty, jakimi posługiwał się Ojciec Święty. Dla katolika są to cenne relikwie.

Ważnymi miejscami w mieście jest również ratusz – obecna siedziba muzeum, a także rynek. Dla turystów preferujących aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu najlepszą propozycją są szlaki turystyczne wiodące na szczyty Gorców i Tatr. Popularne jest tutaj kajakarstwo i sporty ekstremalne, w tym skoki spadochronowe i loty szybowcami.

Zima to również wymarzona pora roku na przyjazd do Nowego Targu. Działają tutaj dwa wyciągi i doskonale rozwinęła się cała infrastruktura związana ze sportami zimowymi. Dla wędkarzy i miłośników ptactwa wodnego ciekawym miejscem jest Rozlewisko Stary Targ. Powstało ono pomiędzy Nowym Targiem a Starym, w wyniku podtapiania niziny. Dzisiaj stanowi ono ostoję ptactwa wodnego i wymarzone miejsce do wędkowania. Warto również zwiedzić sąsiednie miejscowości: Białkę Tatrzańską, Poronin, Bukowinę Tatrzańską, Sromowce Niżne, Niedzicę ze słynnym zamkiem, Szczawnicę, Krościenko i oczywiście Zakopane. Zarówno sam Nowy Targ, jak i jego okolice to bardzo ciekawe tereny. Niezależnie od pory roku, jaką wybierzemy na nasz przyjazd, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie i odpocznie. Specyficzny, górski mikroklimat sprzyja regeneracji całego organizmu.

Całe Podhale to ciekawy region kraju z bogatą kulturą i folklorem, a także ze swoimi tradycjami. Już kilka dni spędzone w takim otoczeniu, są gwarancją udanego urlopu dla całych rodzin.