Maleńka wioska Poddąbie wydaje się zapadać w sen zimowy wraz z końcem sezonu, gdyż na stałe zamieszkuje ją zaledwie kilka rodzin. Trudno by było też trafić do niej przypadkiem, gdyż ze wszystkich stron otoczona jest lasem. Nawet od pięknej nadmorskiej plaży oddziela ją pas sosen, buków i dębów – tych ostatnich zapewne było w okolicy kiedyś jeszcze więcej, dzisiaj grupa kilku drzew stojących przy granicy miejscowości wskazuje jednoznacznie, skąd wzięła się jej nazwa. W lecie wioska ożywa, wraz z przyjazdem turystów na których czeka baza noclegowa (pokoje ➩ meteor ➩ Poddąbie), sezonowe smażalnie ryb, restauracje i sklepy. Wszystko to w atmosferze cichego, zatopionego wśród przyrody ośrodka letniskowego.

Okolice mogą także poszczycić się wspaniałymi klifami, które chętnie wykorzystywane są przez paralotniarzy jako stanowiska startowe. Spędzając urlop w Poddąbiu, warto wybrać się na dłuższy spacer ścieżką wzdłuż wznoszącego się nad plażą klifu. Pofalowany, leśny teren poprzecinany w paru miejscach wąwozami prezentuje się niezwykle malowniczo. Ścieżką dotrzeć możemy w jedną stronę do Ustki, oddalonej o niecałe 7 km, a w drugą do Rowów, od których Poddąbie dzieli 8 km. Na turystów czekają także wytyczone przede wszystkim wzdłuż brzegu szlaki rowerowe.

Blisko klifu przebiega w tym miejscu szlak rowerowy R10, zwany Nadmorskim Szlakiem Hanzeatyckim, który prowadzi dokoła wybrzeży Bałtyku, a także piesza trasa międzynarodowa obejmująca północne wybrzeża całej Europy. Sami możemy wybrać się na wycieczkę krótkim odcinkiem tej trasy – znajdziemy na miejscu wypożyczalnie rowerów, a także stację, gdzie możemy naprawić swój własny jednoślad. Przebiegający tutaj odcinek R10 to bardzo ciekawy jest również Szlak Zwiniętych Torów, prowadzący wzdłuż zlikwidowanej po II wojnie światowej linii kolejowej, jej dawnym nasypem. Znajdziemy się w strefie chronionego krajobrazu, wśród malowniczych terenów. Jeśli chodzi o noclegi, Poddąbie oferuje przede wszystkim kameralne miejsca, takie jak pensjonaty, domki, pokoje gościnne, jak również kempingi i pola namiotowe cieszące się dużą popularnością. Wiele miejsc jest przyjaznych dzieciom i domowym pupilom, oferuje możliwość skorzystania ze sportowych boisk i wypożyczenia sprzętu, dzięki czemu nie będziemy się budzić. Poddąbie (info➩ facebook➩ Poddąbie) to też popularnie miejsce do uprawiania windsurfingu. W tej spokojniej wiosce można oddawać się wielu aktywnościom sportowym.