Sarbinowo to niewielka nadmorska wieś letniskowa położona w województwie zachodniopomorskim, w sąsiedztwie Mielna, Gąsek i Chłopów. Wakacyjna osada zapewnia wszystkim turystom wiele atrakcji i wyjątkowych możliwości spędzenia czasu. Malowniczy odcinek tego pasu wybrzeża Bałtyku, doskonale wypada na pocztówkach oraz pamiątkowych zdjęciach z wakacji. Pobyt w Sarbinowie to połączenie miłej i spokojnej atmosfery, kameralnego kurortu z szaloną zabawą nadmorskich wypraw. Urozmaicona baza noclegowa (Sarbinowo) zapewnia nam duży wybór, oparty głównie na domkach letniskowych i komfortowych pensjonatach z interesującym zapleczem gastronomicznym.

Sarbinowo posiada wiele wyjątkowych atutów wyróżniających je na tle sąsiednich miejscowości. Największym z nich jest oczywiście plaża. Turyści chętnie decydują się na ten kierunek, właśnie ze względu na piaszczyste wybrzeże. Zwieńczona jest deptakiem mającym na celu zapobiec wdarciu morza w głąb Sarbinowa. Gdyby nie on, to na początku XX wieku miejscowość straciła by wiele swojego uroku. Dużym walorem dla podróżnych są również tanie noclegi w Sarbinowie, to one przyciągają turystów z ograniczonym budżetem i pozwalają cieszyć się cudownym pobytem. Szukając odpowiedniego miejsca na obiad, wcale nie trzeba oddalać się od plaży, bo już przy promenadzie znajdziemy wiele restauracji, barów i lodziarni, które zaspokoją nasz apetyt. Takie rozwiązanie jest naprawdę wygodne. Dodatkowo, aby spalić kalorie możemy skorzystać z wypożyczalni sprzętu, która oferuje także usługi instruktora. Swoich sił możemy spróbować na windsurfingu, kitesurfingu, czy SUP-ie. To jednak nie wszystko, bowiem możemy zdecydować się także na wyprawę katamaranem lub po prostu cieszyć się piękną pogodą i morską bryzą. Tak spędzony urlop z pewnością należał będzie do udanych, jeśli jednak zaskoczy nas brzydka pogoda i nie chcemy marnować swojego czasu, warto wybrać się na zwiedzanie.

W Sarbinowie znajduje się wiele pamiątek sprzed lat. Wartościowe zabytki to przede wszystkim Kościół Parafialny z roku 1856, Atomowy Krzyż oraz wiele innych obiektów reprezentujących miejską zabudowę z XIX wieku. Sarbinowo to miejsce niezwykle piękne, które położone jest wśród porośniętych drzewami wydm i stromych urwisk. To doskonały kurort na wakacje dla całych rodzi, które oczekują ciszy i rozrywki jednocześnie. Brak tłumów, nawet w sezonie letnim, sprzyja takiej atmosferze.